Aktuariusze – wycena spółki

Jeśli potrzebujemy fachowej wyceny rezerw zastosowanych na przykład na świadczenia dla pracowników takich jak ekwiwalenty węglowe czy również różne formy gratyfikacji, to na 100 procent warto skontaktować się z firmą, która wytwarza usługi tj. wycena aktuarialna. Są to usługi powiązane nie tylko z wyceną rezerw, ale też wartości niematerialnych czy też prawnych na przykład takich jak patenty relacje z klientami czy znak towarowy.
Usługi wyceny aktuarialnej – na co musimy zwrócić uwagę?
Takie usługi wykonywane są przez biura, które zatrudniają doświadczonych oraz licencjonowanych aktuariuszy, którzy wykonali wiele raportów dotyczących wyceny w głównej mierze firm spółek czy także wycen na potrzeby toczących się postępowań sądowych arbitrażowych czy też prokuratorskich.

Trzeba pamiętać o tym, że biuro aktuarialne to przede wszystkim precyzyjnie a także bardzo szybko wykonany sprawozdanie w zgodzie z wytycznymi a także potrzebami konkretnego klienta. Ponadto oprócz usługi wyceny możemy również liczyć na usługi polegające na sporządzeniu modeli finansowych, czy też ocenie projektów firmowych przykładowo restrukturyzacyjnych czy również związanych z modernizacją poszczególnych działów przedsiębiorstwa. Należy pamiętać także o tym, że są to usługi takie jak wycena spółki. Taka wycena powinna być zlecona w sytuacji planowanej fuzji, przyjęcia, niemniej jednak również wprowadzenia zmian w rozliczeniu podatkowym. Prócz tego aktuariusze zajmują się też wyceną rezerw, które powinny być przeznaczone na koszty wynikające z tytułu napraw gwarancyjnych.

Więcej informacji na stronie: wycena marki.