Co warto zobaczyć w Polsce

W bardzo wielu przypadkach wybieramy się na zagraniczne wojaże i potem chwalimy się, czego to myśmy nie widzieli. Tymczasem są też wyjątkowo interesujące miejsca w Polsce, niektóre bardziej, a inne mniej znane. Wiele miejsc odwiedzanych jest przez turystów z za granic.

Dzieje się tak, ponieważ jest coraz lepsza promocja. Dzięki temu turystyka w Polsce rozwija się znakomicie. Warto skorzystać i spostrzec najciekawsze miejsca w Polsce.
Szczególnie polecamy ciekawe miejsca na weekend. Dzięki takim niedługim, ale świetnie zaplanowanym wypadom, możemy spostrzec realnie interesujące zabytki, niemniej jednak także miejsca ciekawe przyrodniczo. W dużej liczbie przypadków zapominamy, że przykładowo. mamy wspaniałe zamki w Polsce. Jednym z największych w Europie jest wszak zamek w Malborku. Ta krzyżacka średnioweczna twierdza i dziś wzbudza zrozumiały podziw rozmachem, niemniej jednak również niekonwencjonalnymi rozwiązaniami technicznymi. Inny niepowtarzalny przykład zamku to podwałbrzyski Książ na Dolnym Śląsku. Budowany przez wieki stanowi dziś prawdziwą perłę architektoniczną. Do tego dochodzi niezwykła historia księżnej Daisy , a oprócz tego tajemnicze historie z czasów hitlerowskich (łącznie z poszukiwaniem tam Bursztynowej Komnaty). Kolejny zamek, który każdy Polak powinien odwiedzić, to oczywiście krakowski Wawel. Znakomita architektura łączy się tu z prawdziwą historią polskich królów. Już wchodząc na dziedziniec Wawelu czujemy powiew wielu wieków historii.
Te trzy zamki to tylko niewielka próbka tego, co można zobaczyć w Polsce. Wystarczy jedynie bardzo dobrze zaplanować weekendy, aby poznać miejsca całkiem niecodzienne.
Źródło informacji: ciekawe miejsca w Polsce.