Import aut z Anglii

O północy 31 stycznia 2020 Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Brexit spowodował zmiany w zasadach importu pojazdów z Anglii, proces ten jednakże cały czas jest możliwy. Dodatkowe formalności, które pojawiły się w związku nową sytuacją prawną częściej skłaniają nabywców do korzystania z usług firm pośredniczących w tych transakcjach, gdyż ich doświadczenie zapewnia powodzenie i pomyślny finał przedsięwzięcia.

O czym jednak trzeba pamiętać gdy wymarzony samochód z Anglii dotrze do Polski i będziemy chcieli zarejestrować go w naszym kraju? Kilka lat temu zniesiono przepis nakazujący zmianę położenia kierownicy i jej ponowny montaż po lewej stronie. To duże ułatwienie, które znacznie niweluje koszty adaptacji auta do polskich warunków. Do obowiązkowych przemian powinno się jednak wymiana prędkościomierza, który w oryginale odmierza brytyjskie mile. Poprawić należy też przednie reflektory, ażeby podczas jazdy nie gorzej widoczna była prawa strona drogi. Przemian ulec musi także umiejscowienie światła przeciwmgłowego, które będzie musiało wyszukać się po lewej stronie. Nie można też zapomnieć o wymienieniu wkładów w lusterkach zewnętrznych, co wiąże się z dostosowaniem samochodu z Sporej Brytanii do ruchu prawostronnego.
Zdecydowanym liderem pośród państw z których Mieszkańcy polski importują używane samochody są Niemcy. Samochodu, które docierają do nas z wysp to przede wszystkim modele produkcji niemieckiej, rzadziej francuskie i te pochodzące ze Stanów Zjednoczonych. Do najpopularniejszych brytyjskich marek należy w Polsce Land Rover, którym jeździł sam James Bond.

Więcej informacji na stronie: samochody osobowe z anglii.