Inwestowanie w pozycjonowanie

Wartościowe linki czy również spam? Chcąc reklamować własną stronę internetową bardzo w wielu przypadkach używa się pozycjonowanie. Sposób ten jest bardzo skuteczny i jeżeli już zostanie dobrze wykonany to na pewno umożliwi pozyskać bardzo wielu potencjalnych klientów. Natomiast bardzo bardzo istotną kwestią jest to w jaki sposób będzie realizowane SEO , a ponadto w jaki sposób będą zdobywane linki.

Zasadniczo najlepiej bardzo ważną różnicą jest to w jaki sposób będzie zdobywało się linki do swojej strony. Im bardziej agresywna technologia zdobywania linków tym większa szansa na uzyskanie kar od wyszukiwarkę. Techniki zasadniczo dzielą się na 2 najpopularniejsze: spamowanie oraz dodatkowo linkowanie przy wykorzystaniu wartościowych linków.
Wartościowe linki
Pozycjonowanie przy wykorzystaniu tej metody polega na zdobywaniu niedużych ilości linków pochodzących z najlepszych źródeł. Tego rodzaju źródłami mogą być na przykład najlepsze katalogi, portale tematyczne uznane na rynku czy też fora tematyczne różnego rodzaju. Jednakże na nieszczęście zdecydowana większość pozycjonerów nie jest w stanie poradzić sobie z uzyskiwaniem tego rodzaju linków. Natomiast tego rodzaju linki mają przewagę gdyż nie potrzeba ich wiele. Wystarczy jedynie linków, ażeby zyskać odpowiednie pozycje. W związku z tym ta metoda jest bardzo popularna w gronie wielu osób.
Spam
Jest to forma, która polega na zdobywaniu olbrzymich ilości linków, które będą pochodziły z w praktyce dowolnego miejsca w internecie. W przypadku tego podejścia zdobywa się linki w hurcie nie patrząc na to skąd będą chodziły. Nie polecam wówczas także przeanalizować czy uzyskany link jest bardzo dobry czy także raczej niskiej jakości. Bierze się wtenczas w praktyce wszystko niezależnie czy linki pochodzą z Polski, Chin czy też w całości innych krajów. Bierze się wtenczas praktycznie wszystko co jedynie się da i jest linkiem. Natomiast niestety to podejście ma możliwość powodować zyskanie kar od Google.
Źródło: dobre zaplecze pod seo.