Jak poradzić sobie z chandrą jesienią?

W okresie krótkich dni i niewielkiej ilości naturalnego światła słonecznego wielu osobom dokuczają nużące objawy np tj. problemy z zasypianiem brak apetytu nerwowość małomówność czy też brak energii. Jeżeli już zastanawiamy się, czym jest przesilenie jesienne, to jest to właśnie stan, który powoduje pogorszenie samopoczucia a także obniżenie jakości życia.
Czy można sobie poradzić z jesienną chandrą?
Oczywiście można sobie świetnie radzić z objawami jesiennej chandry, na przykład z takimi jak brak apetytu czy również bezsenność.

Pamiętajmy jednakże o tym, że jesienna chandra wymaga od nas wprowadzenia pewnych zmian do codzienności, które przełożą się na nasze lepsze funkcjonowanie, a zatem przykładowo zniwelowanie problemów z zasypianiem, czy również brakiem apetytu. Niezbędne będzie między innymi zadbanie o odpowiednią zrównoważoną dietę, która będzie zawierała odpowiednie proporcje składników odżywczych, jak również witamin i minerałów. Dlatego też taka dieta powinna być bogata w głównej mierze w ryby, niemniej jednak również w warzywa czy owoce na przykład tj. pomarańcze grejpfruty czy także jabłka. Nie zapominajmy też o tym, że sposób na chandrę to systematyczna aktywność na świeżym powietrzu, która przekłada się na nasze lepsze zdrowie, niemniej jednak też na stopniowe poprawianie samopoczucia. Możemy wybrać tutaj różne formy aktywności, a więc przykładowo jazdę na rowerze, jeśli będą panowały sprzyjające warunki atmosferyczne, bieganie, nording walking czy również spacerowanie, które jest świetnym rozstrzygnięciem szczególnie dla osób starszych.

Sprawdź również informacje na stronie: sposób na chandrę.