Kancelaria adwokacka – zakres usług

Kancelarie adwokackie świadczącą kompleksowe a także profesjonalne usługi w zakresie różnorakich dziedzin prawa, między innymi prawa gospodarczego oraz podatkowego. Jeśli więc mamy wątpliwości natury prawnej, warto zwrócić się do adwokata o pomoc.
Kancelaria adwokacka – na jaką pomoc możemy liczyć?
Przede wszystkim powinno się wyraźnie podkreślić, że adwokaci udzielają pomocy prawnej zarówno klientom prywatnym, jak również biznesowym, czyli przedsiębiorstwom oraz spółkom.

Jest to w głównej mierze obsługa prawna dotycząca analizy oraz weryfikacji dokumentacji firmowej. Przy tym, adwokaci odpowiadają też za zakładanie spółek poznań. Warto wspomnieć, że fachowa pomoc prawna jest również niezbędna w procesie upadłościowym firmy, jak także przy upadłości konsumenckiej. Kancelarie adwokackie reprezentują swoich klientów przed urzędami, jak również sądami wszystkich instancji. W związku z tym występują w imieniu klienta również przed urzędem skarbowym. A przy tym, adwokaci, którzy specjalizują się w niemalże podatkowym, oferują nie tylko doradztwo, ale również występowanie w konkretnych sprawach podatkowych, w głównej mierze takich jak ulga ip box. Jest to preferencja podatkowa, która pojawiła się w przepisach podatkowych 1 stycznia 2019 roku. W myśl jej zapisów w przypadku działalności badawczej i rozwojowej można ubiegać się o preferencyjne warunki podatkowe, czyli 5% podatku dochodowego. Trzeba natomiast pamiętać, że ulga ipbox obłożona jest wieloma warunkami, dlatego warto skorzystać z fachowej pomocy prawnej.

Więcej informacji: interpretacje podatkowe.