Markizy

Latem dobrze dopasowana osłona przed słońcem jest konieczna. W tym celu można stosować wiele różnych rozwiązań. Jednym z najczęściej wybieranych jest markiza, czyli zasłona przeciwsłoneczna stosowana na zewnątrz budynku.

Żaluzje czy zasłony wewnątrz domu nie odróżniają się tak wysoką skutecznością jak markizy.
Markizy – najbardziej istotne informacje
Należy rozpocząć od tego, że odróżnia się kilka rodzajów markiz. Priorytetowy podział jest oparty na kryterium przeznaczenia i zgodnie z nim odróżnia się: markizy tarasowe, balkonowe a także koszowe. Zatem wybierając markizy Pabianice, możemy zdecydować się na model należący do jednej z takowych trzech dziedzinie. Markizy balkonowe są mniejsze niż tarasowe, jednakże markizy koszowe mają półokrągły kształt i są stosowane jako metoda zadaszenia nad wejściami do budynków, np hoteli albo restauracji. Oddzielną kategorię tworzą pergole tarasowe, które stanowią wytrzymałe pokrycie tarasu. Mogą być składane elektrycznie albo mechanicznie. Jest to rozwiązanie bardzo estetyczne, wybierane do eleganckich aranżacji w restauracjach czy hotelach.
Markizy oprócz osłony przed słońcem pełnią również funkcję reklamową. Na materiale umieszczane jest wtedy logo firmy, jej nazwa lub także dowolna grafika nawiązująca do działalności danego przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie buduje pozytywny wizerunek firmy i zwiększa jej rozpoznawalność w grupach docelowych. Nie jest więc zaskoczeniem, że markizy reklamowe Warszawa cieszą się dużą popularnością i coraz więcej firm inwestuje w taką właśnie reklamę.
Więcej: markizy tarasowe Warszawa.