Naciągi tenisowe

Od wielu lat tenis ziemny cieszy się ogromną popularnością pośród elit globalnie. Jest to zdecydowanie jeden z najdroższych sportów, który wymaga dobrej posiadania dobrej kondycji. Koszty związane z uprawianiem tenisa ziemnego są wysokie z wielu powodów.

Same lekcje gry w tenisa ziemnego z grupą wcale nie są drogie i nie odbiegają cenowo od innych sportów. Profesjonalni trenerzy do gry w tenisa ziemnego oczywiście posiadają bardzo wysoki cennik, jednak takie osoby nie są potrzebne dla amatorów pragnących utrzymać ciało w dobrej kondycji za pomocą tenisa ziemnego.
Poza lekcjami z trenerem będziecie jeszcze musieli opłacić kort tenisowy. Opłaty powiązane z wynajmem kortu tenisowego są dość wysokie, w szczególności, gdy nie uczęszczacie na zajęcia grupowe i musicie pokryć całą sumę z własnej kieszeni. Kolejną kwestią jest nabycie sprzętu do tenisa, który natomiast jest dosyć drogi. Firma tenisowa chętnie zaoferuje wam bardzo wysokiej jakości sprzęt oraz dodatkowo strój do tenisa ziemnego w różnych kategoriach cenowych. Powinniście jednak nastawić się na 1szy wydatek rzędu tysiąca złotych. Rakiety tenisowej , a ponadto stroju nie kupuje się zbyt częstokroć, jednakże naciąg tenisowy będziecie musieli podmieniać regularnie co dwa albo trzy miesiące. O ile regularnie dwa razy w tygodniu pojawiacie się na korcie tenisowym to obowiązkowo powinniście przemienić naciąg tenisowy co dwa albo maksymalnie co trzy miesiące. Po tym czasie wasza struna tenisowa będzie już dość mocno wyeksploatowana i zdecydowanie będzie wymagała zamiany na nowy model.
Zobacz także: Marbello.