Najnowsze ogrzewanie podłogowe z frezowaniem

Ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem korzystnym pod wieloma względami. Głównie sprawia równomierne rozprowadzenie ciepła po całym pomieszczeniu. W przypadku użycia kaloryferów cyrkulacja powietrza jest znacznie gorsza, co prowadzi między innymi do obniżenia poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Konsekwencją jest rozprzestrzenianie się kurzu a także roztoczy. Jeśli jednak obawiamy się prac budowalnych związanych z montowaniem ogrzewania podłogowego, to jest sposób, by ich uniknąć. Wyjściem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które nie oczekiwania skuwania posadzek oraz podłóg.
Co jeszcze należy mieć świadomość tego na temat ogrzewania podłogowego frezowanego?
Jest to system grzewczym, którego instalacja przebiega bardzo szybka. I co równie ważne – jest możliwa w budynkach już ukończonych a także zamieszkałych. Jest to możliwe, ponieważ frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest procesem, który nie wymaga skuwania posadzek. Frezowanie polega na wycinaniu niedużych rowków, mniej więcej dwucentymetrowych, w których są instalowane rurki grzewcze. Tradycyjnie powinno się najpierw skuć posadzkę, rozłożyć na podłożu rurki, a następnie je zalać. Zakres prac jest zatem znacznie większy, co oczywiście znaczy, że trwają one dłużej. W przypadku ogrzewania podłogowego frezowanego prace przebiegają nie tylko i wyłącznie bardzo szybko, ale również bezpiecznie dla domowników. Pył, który powstaje w czasie frezowania, jest pochłaniany przez specjalny odkurzacz, więc nie rozprzestrzenia się po domu, zanieczyszczając różnorakie powierzchnie.
Zobacz również: ogrzewanie podłogowe frezowane.