Pomocne sprzęty dla niepełnosprawnych

Opieka nad osobą niemobilną na prawdę bardzo często nie powinno się do łatwych. Chory może potrzebować pomocy nawet przy najprostszych czynnościach. Przetransportowanie osoby niepełnosprawnej ruchowo może być wyzwaniem, tym bardziej, jeśli ma niesprawne cztery kończyny.

Podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe umożliwiają bezpieczne przetransportowanie osoby z niepełnosprawnością z łóżka do łazienki. Dźwiganie osoby bezwładnej obciąża kręgosłup i stawy opiekuna, a ze względu na charakter pracy, musi on uważać też na własne zdrowie. Na prawdę często w pewnych sytuacjach chorym opiekuje się rodzina,która nie ma takiego doświadczenia w sposobach na podniesienie osoby niepełnosprawnej. Podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe jednocześnie odciążają opiekuna i gwarantują bezpieczeństwo choremu.
Niektóre podnośniki mogą być stosowane też w toalecie. Nie zawsze jest możliwość wjazdu takim urządzeniem do niewielkim wnętrz. Domowe toalety na prawdę często są bardzo niewielkie, a większość chorych z niepełnosprawnościami mieszka we własnych domach. Wygodnym rozstrzygnięciem w tym przypadku mogą być wózki toaletowo prysznicowe.
Wózki toaletowo prysznicowe są szerokie i komfortowe. W siedzisku mają otwór, który pozwala załatwienie potrzeb fizjologicznych w przypadkach, kiedy niemożliwe jest wykorzystywanie z normalnej toalety. Pokryte są materiałem, który w prosty sposób można wyczyścić i zdezynfekować.
Zarówno podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe, jak i wózki toaletowo prysznicowe są dużym ułatwieniem w zabiegach pielęgnacyjnych chorych.

Sprawdź również informacje na stronie: łóżka rehabilitacyjne elektryczne.