Postępowanie restrukturyzacyjne – co trzeba wiedzieć?

W przypadku problemów majątkowych i utraty płynności finansowej trzeba w sposób prawny zabezpieczyć mienie przed egzekucją, a zatem zadbać o działania restrukturyzacyjne. Takie postępowanie na każdym etapie prowadzone a także nadzorowane jest przez kancelarie adwokackie, które specjalizują się w zakresie prawa restrukturyzacyjnego, jak także gospodarczego i handlowego.
Restrukturyzacja – co warto wiedzieć na jej temat?
Należy podkreślić, że kancelarie adwokackie w ramach usług podejmują się prowadzenia spraw związanych zarówno z procesami naprawczym podmiotów gospodarczych, w tym gospodarstw rolnych, jak też procesów upadłościowych związanych z ogłoszeniem bankructwa, zarówno działalności gospodarczych, jak także upadłości konsumenckiej.

Warto pamiętać natomiast, że postępowanie upadłościowe to ostateczny krok, którego trzeba unikać. Z pewnością rozwiązaniem jest postępowanie restrukturyzacyjne, które umożliwia na zyskanie środków, które umożliwiają odzyskanie płynności finansowej, jest też wznowienie lub rozszerzenie działalności. Warto więc postarać się o zyskanie tych środków, by nie ogłaszać bankructwa. Warto dodać, że kancelarie prawne oferują swoim klientom między innymi doradztwo restrukturyzacyjne, czyli pomoc w wybraniu najskuteczniejszego narzędzia naprawczego, które umożliwia na przywrócenie płynności finansowej. Ponadto, kancelarie podejmują się też prowadzenia negocjacji z wierzycielami klienta, tak by zyskać porozumienie na ustaleniach możliwie najkorzystniejszych dla klienta.

Polecam: postępowanie upadłościowe i restrukturyzacyjne.