Pozycjonowanie stron – jak zrobić to samodzielnie

Pozycjonowanie stron jest czymś, na co decyduje się coraz więcej osób prywatnych oraz firm, czy to podejmując się go własnymi siłami, czy też korzystając prócz tego z płatnych usług firm pracujących w branży. Niezależnie od tego, na którą z takowych opcji zdecydujemy się, powinniśmy posiadać świadomość, na czym cały ten proces polega i co robi się w jego obrębie. Jeślipromowanie strony w internecie powierzamy podmiotowi zewnętrznemu, ułatwi nam to zarządzanie go.

Jeżeli robimy to sami, da nam to pojęcie na temat tego, jakie praktyki są bardzo dobre, a jakie – nie bardzo. W tym poradniku skupimy się na czymś takim, jakpozyskiwanie linków, które od lat stanowi podstawę pozycjonowania, a którego zasady doceniają się przemieniać.
Złote wskazówki dotyczące linkowania
Choć sam proces pozyskiwania linków do naszej strony może wydawać się łatwy i kiedyś taki był, dziś jest nieco inaczej, a nasze działania w jego obrębie muszą być rozsądne i z dużą dokładnością przemyślane. Warto dodać więc o tym, aby:

stawiać na jakość, a nie ilość – ta druga może nas wprowadzić filtr albo doprowadzić do bana. Bardzo dobre jakościowo linki z mocnych stron są tymi najcenniejszymi;
dobierać strony linkujące tematycznie – czy strony o zwierzętach na prawdę często linkują do stron motoryzacyjnych? Niekoniecznie. Dbajmy o zachowanie tematyki;
zróżnicowany profil linków – dywersyfikacja to aktualnie podstawa w linkowaniu. Nie zamykajmy się zatem w obrębie jednego anchor textu, niemniej jednak także nie publikujmy jedynie linków do-follow. Nie poruszajmy się również wyłącznie w obrębie blogów. Działajmy kreatywnie, a nam się to opłaci.

Podsumowanie
Choćlinkowanie, o którym kilka słów powiedzieliśmy w tym niezbyt długim poradniku, jest z całą pewnością najważniejszą częścią pozycjonowania stron, nasze działania nie powinny skupiać się wyłącznie w jego obrębie, a być powiązane także z dbaniem o samą stronę i dostarczanie za jej pośrednictwem wartościowych, odpowiednio przystosowanych do SEO treści. Samo linkowanie jednakże powinno być robione z głową, w każdej chwili z naciskiem na jakość, a nie na ilość.
Sprawdź również informacje na stronie: Sklep SEO od Seospot.