Pozycjonujemy z katalogiem SEO

Żeby dotrzeć ze własną stroną do coraz szerszej rzeszy odbiorców, warto wziąć pod uwagę kilka różnych rozwiązań. Jednym z najprostszych są darmowe katalogi internetowe. Można dodać do ich zasobów adres swojej strony, wraz z niedługim opisem charakteryzującym jej tematykę.

Każdy katalog stron www może rządzić się swoimi regułami, warto więc rozpocząć od przeczytania jego regulaminu. Niektóre wymagają zapłaty za samo podjęcie decyzji, czy przyjmą link, przy czym decyzja nie musi być pozytywna, o ile charakter strony nie odpowiada polityce katalogu. Zanim posiadacz strony zacznie więc procedurę dodawania własnej strony do danej ewidencji, trzeba się upewnić, czy jest to z całą pewnością bezpłatny katalog stron internetowych. Sporo z nich daje opcję bezpłatnego wciągnięcia strony do swoich zasobów, wymaga jednakże umieszczenia na dodawanej stronie banera lub linku zwrotnego, informującego, że dana witryna znajduje się w jego zasobach.
Także taka opcja nie zawsze każdemu odpowiada, bo jest sprzeczna z polityką firmy albo prywatnego właściciela tej strony. Odpowiednim rozwiązaniem są wówczas darmowe katalogi stron bez linku zwrotnego. W tak zaistniałej okoliczności katalogi zarabiają jedynie na wyróżnieniach stron znajdujących się w ich zasobach.
Niektórym zależy na tym, ażeby każdy katalog stron internetowych, do którego dodają swoją stronę, sam cieszył się już pewnym prestiżem i zawierał już wiele stron. Zapewnia to wg nich większą szansę na zdobycie popularności przez witryny, do których odsyła. Chodzi też o to, by strona zajmowała coraz lepsze miejsce w wyszukiwarkach internetowych. To także jedna z priorytetowych ról, jaką spełniają katalogi seo.
Zobacz: katalog stron www.