Regeneracja tkanek – tlenoterapia

Terapia podwyższonym stężeniem tlenu daje wymierne korzyści zdrowotne, w głównej mierze pobudzona jest produkcja kolagenu, jak też osteoblastów, czyli komórek, które odpowiadają za odbudowę tkanki kostnej, a więc biorą udział w regeneracji organizmu po przebytych urazach. A przy tym, tlenoterapia to także sposób na to, aby cieszyć się młodym designem, a więc spowolnić proces starzenia się organizmu przejawiający się w głównej mierze defektami skórnymi.
Jakie korzyści niesie tlenoterapia?
Tlenoterapia to szereg korzyści dla organizmu, zalecana jest osobom, które walczą z poważnymi schorzeniami, przykładowo dotyczącymi układu kardiologicznego, ale również mogą z niej korzystać osoby, które chcą poprawić swoje samopoczucie czy wygląd.

Należy podkreślić, że normobaria to warunki podwyższonego ciśnienia, jak również podwyższonych stężeń gazów występujących w powietrzu atmosferycznym, a więc tlenu, dwutlenku węgla a także wodoru. Efektem zażywania sesji w takich specyficznych warunkach jest wzrost dotlenienia każdej komórki oraz tkanki organizmu, co przekłada się na korzyści, w głównej mierze takie jak powiększenie wydolności ogólnej organizmu, zarówno w sensie fizycznym, jak także psychicznym. Wykazano, że sesje w komorach normobarycznych korzystnie wpływają też na stan układu neurologicznego. W dodatku, normobaria łódzkie bardzo dobrze wpływa na przyspieszenie leczenia urazów, a więc w głównej mierze powoduje zmniejszenie obrzęków, zmniejsza stany zapalne, przyspiesza gojenie ran, jak także korzystnie wpływa na niwelowanie stanów zwyrodnieniowych stawów.

Warto sprawdzić: normobaria łódzkie.