Rośliny do ogrodu

Własny ogród to marzenie wielu z nas. Aby był natomiast śliczny, należy wyposażyć go w odpowiednie elementy, jak również zadbać o odpowiednią oprawę z roślin ozdobnych. Jeżeli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z ogrodnictwem, to wtedy najlepiej korzystać z gatunków prostych w uprawie, które nie charakteryzują się dużymi wymogami, o ile chodzi o warunki glebowe a także pielęgnację.

Jeżeli jednakże jesteśmy doświadczonymi ogrodnikami i rozpoznajemy się na uprawie roślin, to wtedy możemy sobie pozwolić na wybór gatunków, które wymagają sugestie oraz cierpliwości.
Rośliny, które niezawodnie sprawdzą się w każdym ogrodzie?
Oczywiście we wszystkich ogrodach powinny odnaleźć się trawy ozdobne, które idealnie nadają się do kompozycji rabatowych. Na szczęście ogromna różnorodność daje możliwość wybrać gatunek bardzo dobry do naszego ogrodu, czyli warunków glebowych oraz aranżacji. Bardzo dobrze wygląda oraz kontroluje się w różnych ustaleniach Kostrzewa Sina. Jest to trawa o niebiesko-zielonych liściach, które tworzą kępy. Trzeba do roślin małych, dorasta do około 30 cm. Nie zmienia to jednakże faktu, że wygląda bardzo efektownie. Oczywiście jak znakomita większość traw ma niewielkie wymagania, jeśli chodzi o uprawę. Inną rośliną, która powinna odnaleźć się w ogrodzie, jest całą pewnością hortensja. Do wyboru mamy wiele różnorakich gatunków, przykładowo Hortensja Red Baron, która osiąga imponujące rozmiary, dorasta dosłownie do półtora metra wysokości. Innym ciekawym gatunkiem Hortensja pnąca, która dobrze radzi sobie wręcz w pełnym zacienieniu.

Polecana strona: Hortensja pnąca.