Współczesne blogowanie

Niejedna osoba marzy o tym, by gdzieś, kiedyś, w nieokresowej przyszłości założyć własnego bloga albo stronę www i mieć swój własny ‘kawałek Internetu’. W wielu tych ludziach jest pragnienie podzielenia się własną wiedzą z jakiejś dziedziny, swoim hobby, pokazania galerii fotografii czy amatorskich filmików, relacji z podróży i tym podobnych. Jednak kiedy coraz bardziej pasjonują się tym tematem i podejmują pierwsze próby założenia strony, okazuje się że to nie jest do końca tak łatwe jak mogłoby się wydawać.

W końcu inne strony, oglądane w internecie wydają się takie nieskomplikowane i przyjazne dla użytkownika… jednak tylko ich autorzy wiedzą, ile za tym łatwym wyglądem kryje się linijek programu wpisanych przez programistę. Dla osób które przeraża taka sposobność, pozostaje jeszcze założenie bloga na darmowej platformie blogerskiej, z gotowym szablonem. A jeżeli i taka forma im nie odpowiada, mogą w każdej chwili poprosić o pomoc specjalistę. Jednakże samo założenie strony to jeszcze nie wszystko, wręcz jeżeli zapełniona jest ciekawą, wartościową treścią, musi być odpowiednio rozpowszechniona w internecie, tak aby mogła dotrzeć do niej jak największa ilość osób – tutaj przydatne będzie pozycjonowanie, które też da się wykupić u fachowców, działających samotnie, albo w ramach agencji marketingowej. Dzięki temu w przyszłości pisanie bloga będzie mogło zamienić się w pracę, za sprawą uzyskiwanych z niego zarobków.
Rodzaje zarobków osiąganych z blogowania Osoby posiadające blogi internetowe, w bardzo wielu sytuacjach nie ukrywają, że ich popularność i częste odwiedziny użytkowników, wiążą się z uzyskiwaniem przez nich pewnych wypłat. W Polsce może nie jest to jeszcze aż tak popularne zjawisko, natomiast w Stanach Zjednoczonych lub zachodniej Europie mamy wiele przykładów blogerów – milionerów. No właśnie, ale jak dochodzą oni do swoich fortun? Dochód uzyskiwany przez blogowanie można podzielić na 2 kategorie: bezpośredni i pośredni. O pierwszym możemy mówić wtedy, kiedy czytelnicy blogów sami płacą za coś, co na tej stronie się znajduje – na przykład możliwość ściągnięcia jakiegoś pliku, dostęp do określonej wiedzy, kursu czy ebooka i tym podobne. Dochód pośredni to taki, który uzyskiwany jest przykładowo przez wyświetlanie reklam lub afiliację. Jednakże aby można było mówić o jakichkolwiek dochodach, trzeba się nastawić na sporo pracy i cierpliwości.

Ten artykuł powstał przy współpracy z grasski.pl.