Wycena przedsiębiorstwa

O ile planujemy sprzedaż naszej firmy, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością musimy skorzystać z usług biura aktuarialnego, które oferuje usługi tj. wycena firmy. Taka wycena finansowa oraz aktuarialna przyda się również w innych sytuacjach, a więc na przykład jeżeli będziemy chcieli wprowadzić zmiany dotyczące optymalizacji podatkowej firmy, jak także w przypadku toczącego się postępowania cywilnoprawnego czy także upadłościowego.
Kiedy korzystać z pomocy aktuariuszy?
Na 100 procent istnieje wiele takich sytuacji, kiedy wskazane jest wykorzystywanie z usług biura aktuarialnego, które oferuje usługi dotyczące między innymi wyceny znaków towarowych, jak też wartości niematerialnych a także prawnych, takich jak relacje z klientem, patenty.

Warto mieć na uwadze o tym, że biuro aktuarialne para się także analizą projektów inwestycyjnych, modernizacyjnych czy również restrukturyzacyjnych. W dodatku aktuariusze przeprowadzają również test na utratę wartości aktywów. A co więcej, możemy również liczyć na usługi z zakresu opracowywania modeli inwestycyjnych, które obejmują zarówno założenia makroekonomiczne, jak także indywidualne cele biznesowe klienta. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że usługi takie jak wycena znaku towarowego czy także rezerw na świadczenia pracownicze to usługa, z której bardzo chętnie korzystają przedsiębiorstwa należące do różnorakich branż oraz reprezentujące różnorodne profile działalności. Taka wycena dla wygody klienta wykonywana jest w możliwie najkrótszym czasie przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Zobacz: wycena spółki.