Zasiedzenie nieruchomości – prawnik

W sytuacji spraw dotyczących nieruchomości i zasiedzenia, z całą pewnością warto skontaktować się doświadczoną kancelarią prawną, która specjalizuje się w prowadzeniu takich spraw. Warto wspomnieć o tym, że kancelaria adwokacka kielce zasiedzenie oferuje między innymi pomoc w przygotowaniu wniosku skierowanego do sądu, ale również pomoc w skompletowaniu niezbędnych dokumentów wymaganych w procesie sądowym.
Pomoc prawnika przy zasiedzeniu – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że adwokat kielce zasiedzenia para się sprawami, które dotyczą nabycia prawa własności.

Jest to związane z mieszkaniami, domami czy działkami, które zasiedlane są przez osoby, które nie posiadają prawa własności, a zatem nie są ich właścicielami, jednakże przez okres przynajmniej 20 lat zamieszkiwały te nieruchomości jak właściciele. Aby po takim okresie czasu uzyskać prawo własności do takowej nieruchomości po pierwsze należy złożyć wniosek do sądu. W tym na 100 procent pomoże nam bardzo dobry prawnik kielce zasiedzenie, w dodatku zajmie się też zgromadzeniem dokumentów, które są wymagane przez sąd, tak aby udowodnić, że dana osoba przez okres 20 lat zasiedlała nieruchomość jako posiadacz samoistny, a zatem zarządzając tą nieruchomością w sposób samodzielny w taki sposób jak właściciel. By to udowodnić potrzebne będą w głównej mierze zeznania świadków, ale także zademonstrowanie dokumentów takich jak rachunki czy także faktury za remonty wykonywane w danej nieruchomości czy też rachunki za media tj. prąd gaz czy nawet internet.

Sprawdź: adwokat kielce zasiedzenie.