Antykoncepcja naturalna

Antykoncepcja to działania i środki, których celem jest niedopuszczanie do niechcianych ciąż. W tym celu opracowuje się leki czy środki, które posiadają wpływać na to, że do ciąży nie dochodzi.

Osoby, które nie wolą posiadać dzieci, uprawiając seks, zabezpieczają się, stosując środków farmakologicznych albo wykorzystując naturalne metody antykoncepcji. Te natomiast wymagają swego rodzaju wątpliwości. Naturalna metoda antykoncepcji, jedna z wielu, polega między innymi na obserwowaniu śluzu, jaki w trakcie całego cyklu produkowany jest przez kobiece narządy rodne.
Metoda ta wymaga jednak tego, ażeby cykl menstruacyjny był regularny. Jeśli jedynie cykl jest nieregularny, to naturalna metoda antykoncepcji ma możliwość się nie sprawdzić. Podobną do niej jest forma związana z mierzeniem temperatury. W wybranych dniach cyklu temperatura jest wyższa, w innych niższa i na jej bazie określa się dni płodne i takie, w których seks jest bezpieczny, bo do zapłodnienia nie dojdzie. Naturalna metoda antykoncepcji wymaga ogromnej konsekwencji i uwagi. Poza tym testuje się ona wtedy, gdy cykl kobiety jest de fakto regularny. U pań, u których miesiączki pojawiają się nieregularnie, tego rodzaju metody mogą się nie sprawdzić. Kilka osób stosuje je z racji swoich przekonań natury religijnej. Niektóre środki antykoncepcyjne, chemiczne, doprowadzają do uszkodzeń zapłodnionej komórki. Dla religijnych osób to już niemal jak aborcja. Wielu zwolenników metod naturalnych preferuje je dlatego, że nie chcą oni, a dokładniej one, zatruwać swojego organizmu lekami.
Warto zobaczyć: naturalna metoda antykoncepcji.