Facet po 40

Mężczyźni kiedy osiągają w swoim życiu tak zwany wiek średni, a jest to okres po 40-stych urodzinach, przeżywają chociaż naturalnie nie wszyscy, tak zwany kryzys wymienionego powyżej wieku średniego. Najczęściej w tym momencie dzieci już nie wymagają takiego zachodu jak uprzednio, praca staje się nudna, zaczynają się przydarzać w tym okresie co raz częstsze wahania nastroju. Poza tym facet 40 plus może czuć się już mniej atrakcyjny, ponieważ tu i ówdzie przybyło dodatkowych kilogramów czy też włosy się przerzedziły lub ich niema.

Czterdziestoletni mężczyzna w związku z tym preferuje się na silę odmłodzić, zaczyna się zupełnie inaczej ubierać, uprawić intensywnie sport i w tym ogólnie rzecz biorąc nie ma nic złego. Sport to zdrowie, chociaż o ile facet w tym okresie czasu życia zaczyna intensywnie biegać, a uprzednio przenigdy ze sportem nie miał nic wspólnego, to może się to skończyć mniejszą lub większą kontuzją.
Gorzej sytuacja w sytuacji mężczyzny w tym wieku wygląda, gdy zaczyna on się zachowywać w sposób nieodpowiedzialny. Kończy swój związek małżeński wiążąc się z dużo młodszą partnerką albo popada w rożnego rodzaju nałogi. Wiąże się to z obniżoną samooceną, którą sobie w ten sposób rekompensuje, pozyskując młodszą dziewczynę czy też stosując w nadmiernych ilościach alkohol łagodzi. Czas ten można jednakże przejść bezboleśnie. Dzieci są już w zdecydowanej większości przypadków dorosłe albo nieomalże dorosłe, więc należy teraz pielęgnować miłość do własnej żony, wyjeżdżać przykładowo wspólnie w interesujące miejsca. Jest to również chwila, aby podjąć naukę chociażby języków obcych, rozwijać się w wielu aspektach, nie tylko i wyłącznie sportowych ale również intelektualnych.

Więcej: mężczyzna po 40.