Jak podróżować i wypoczywać

Podróżowanie to oczywiście coś, co przynosi wiele nowych doświadczeń czy pięknych wspomnień. Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Gdzie warto wybrać się w wyjazd? Miejsc jest sporo i tak na prawdę wszystko uzależniony jest od naszych indywidualnych preferencji.

Niektórzy preferują krótkie, ale intensywne wyjazdy, a niektórzy preferują dłuższe wakacje, w których łączą zwiedzanie, aktywność wraz z odpoczynkiem. Gdzie warto wybrać się w Europie? Turystyka na starym kontynencie jest bardzo rozwinięta, jest sporo interesujących miejsc godnych zobaczenia. 
Paryż – miasto, które powinieneś zobaczyć
Paryż to miasto idealne zarówno na dłuższy podróż, jak i weekendowy city break. Francuska stolica wielu kojarzy się z modą, miłością, ogromną liczbą światowej sławy muzeów czy zabytków. Ale Paryż to też śliczne, wąskie uliczki, klimatyczne knajpki i dzielnice artystów. Co warto ujrzeć, będąc w Paryżu?
Wieża Eiffla
Ikona Paryża, budowla, którą właściwie każdy zna. Położona tuż nad Sekwaną. Obok Wieży Eiffla nie można przejść obojętnie. W ciągu dnia warto zrobić sobie piknik na Polach Marsowych – to doskonałe miejsce na odpoczynek z pięknym widokiem na Wieżę. Z kolei w nocy Wieża jest pięknie oświetlona. Jeżeli chcesz podziwiać estetyczną panoramę Paryża, możesz wjechać na sam szczyt Wieży – zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane. Jeśli zamierzasz zakupić bilety, warto zrobić to online – ta popularna atrakcja przyciąga wielu turystów, co wiąże się z ogromnymi kolejkami.
Luwr
Światowej sławy muzeum, w którym znajduje się ogromna ilość dzieł sztuki artystów z całego świata. Spośród ponad 300000 dzieł odwiedzający mogą podziwiać takie obrazy jak Mona Lisa. Luwr to nie tylko i wyłącznie obrazy – jego wnętrza też robią ogromne wrażenie. Znajdziemy tam sufity zdobione we freski, które tylko podkreślają piękno tego miejsca. Na zwiedzanie tego muzeum warto poświęcić co najmniej kilka godzin, tak, ażeby móc spostrzec jak najwięcej. 
Zobacz także: wyjazd ze znajomymi na wakacje.