Sieci ciepłownicze – inspekcja dronem

Jeżeli już jesteśmy odpowiedzialny za stan techniczny sieci ciepłowniczej lub obiektu przemysłowego, to z pewnością warto powierzyć inspekcję fachowym firmom, które dysponują między innymi bezzałogowymi statkami powietrznymi, czyli dronami. Inspekcje termowizyjne dronem odróżniają się nie tylko i wyłącznie bezpieczeństwem, ale też precyzją zbierania danych, które następnie wykorzystywane są przy opracowywaniu przez analityków raportu.
Termowizja za pomocą drona – dlaczego warto?
Przede wszystkim musimy posiadać świadomość, że inspekcje termowizyjne bardzo często dotyczą zarówno obiektów, jak także infrastruktury trudno dostępnej.

Warto zatem korzystać z rozwiązań bezpiecznych, jak również pozwalających na szybkie oraz precyzyjne zbieranie danych, które mogą np zminimalizować ryzyko awarii występującej w internecie ciepłowniczej, co może w konsekwencji przełożyć się też na przerwanie dostaw ciepła w okresie zimowym. Warto wspomnieć również o tym, że inspekcje przemysłowe dronem realizowane są tylko przez profesjonalne firmy, a zatem firmy, które mają do dyspozycji tylko drony wyposażone w odpowiednie rozwiązania, w głównej mierze takie jak dobrej klasy kamery termowizyjne, jak również kamery wizyjne, które służą do zbierania danych z terenu oraz obiektów. Inspekcje wizyjne z drona pozwalają w głównej mierze na sprawdzenie stanu technicznego instalacji, obiektów oraz infrastruktury przemysłowej. Taka inspekcja wizyjna dotyczy przykładowo słupów energetycznych, elektrowni wiatrowych, sieci ciepłowniczej, jak też zbiorników i silosów.

Sprawdź: Inspekcja dronem.